shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Марјан Ецкоски ќе го суди мечот Беласица – Работнички

Работнички утре (16.30 часот) ќе гостува во Струмица и ќе ги одмери силите со Беласица во 35.коло од Првата фудбалска лига. Главен судија на овој натпревар ќе биде Марјан Ецкоски од Охрид, а ќе му помагаат Лазе Чакарески (Струга) и Ацо Мацевски (Струга). Четврти судија ќе биде Марјан Маркоски (Охрид).

За делегат на натпреварот е одреден Тони Шалев (Кавадарци), а контролор на судењето ќе биде Слободан Стоисављевиќ (Прилеп).