shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Пораз од Поханг стилерс на вториот тест во Анталија

Работнички го загуби вториот пријателски натпревар на зимските подготовки во Анталија. Подобар од тимот на Жикица Тасевски беше јужнокорескиот клуб Поханг стилерс, кој славеше со 2-0. Стрелци на головите за противникот беа бразилскиот интернационалец Лео и јужнокорејскиот репрезентативец Ли Сеок-Хјун.

По триумфот над Сабуртало (2-1), нашиот тим имаше уште еден квалитетен тест. Кореjскиот состав се покажа како подобар ривал во моментот, иако и Работнички имаше свои шанси. Тренерот Жикица Тасевски ја подели минутажата на фудбалерите и на овој меч.