shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Марјан Ецкоски ќе го суди мечот Работнички – Шкендија

Работнички во рамките на 14.коло од Првата фудбалска лига утре, со почеток во 13 часот, ќе го пречека составот на Шкендија. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија е Марјан Ецкоски (Охрид), а ќе му помагаат Жарко Тодоровски (Охрид) и Петар Новачев (Велес). Четврти судија е Боби Величков (Велес).

За делегат на натпреварот е одреден Гоце Цветановски (Демир Хисар), а контролор на судењето ќе биде Марјан Ристески (Кичево).