shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички го честита јубилејот на ЕКА

Европската асоцијација на клубови (ЕКА) го прослави својот 10.роденден. ФК Работнички како член на оваа асоцијација упатува искрени честитки за големиот јубилеј и со гордост потенцира дека е дел од друштвото на големите европски клубови.

На 21.јануари 2008 година се формираше Европскиот клупски форум (ЕЦФ), кој потоа прерасна во Европска клупска асоцијација, откако претседателот Карл – Хајнц Румениге потпиша меморандум за соработка со УЕФА, тогаш претставувана од претседателот Мишел Платини.