shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Марјан Гоцевски ќе го суди куп-мечот Шкендија – Работнички

Работнички в среда го игра реванш натпреварот од осминафиналето на Купот на Македонија против Шкендија и ќе гостува на Градскиот стадион во Тетово. Мечот е закажан со почеток во 14.30 часот, а одредени се и официјалните лица.

Главен судија на натпреварот ќе биде Марјан Гоцевски од Струмица, а ќе му помагаат Горан Манасиев (Велес) и Петар Новачев (Велес). Четврти судија е Фуркан Идризи (Тетово).

Делегат на овој натпревар ќе биде Гоце Шопоски од Струга, а контролор на судењето е Мијалчо Михаилов (Лозово).