shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Струга Трим Лум – Работнички

Струга Трим Лум – Работнички

-

Струга Трим Лум

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

Работнички

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

На кратко

Работнички го доживеа четвртиот пораз оваа сезона во Првата лига, откако загуби на гости кај Струга ТЛ со 1-0. Фатална беше 50.минута, кога Бесарт Ибраими му побегна на Содик по десната страна, успеа да го проигра младиот Беким Камбери, кој го совлада Алексовски.

Работничи добро го почна натпреварот, а иако иницијативата ја имаше Струга ТЛ, сепак, на полувреме се замина без голови. Алексовски во првиот дел имаше неколку добри интервенции и го скроти силниот удар на Шабани. Во 45.минута беше досуден пенал над Бесарт Ибраими, а напаѓачот на Струга ТЛ не го реализира и шутираше над гредата.

Сепак, на почетокот на вториот дел Струга ТЛ дојде во водство. По ова, стружани знаеја да го сочуваат резултатот, а Работнички имаше убава шанса преку Георг Стојановски. Тој го мина и голманот Ќосевски, но откосо шутираше за малку крај голот.

По осмото коло, Работнички се наоѓа на седмата позиција, а во следното коло го пречекува Тиквеш на домашен терен.