shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Струга Трим Лум – Работнички

Струга Трим Лум – Работнички

Работнички

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

На кратко

Работнички доживеа несреќна елиминација во осминафиналето на Купот на Македонија. Откако регуларниот тек од мечот против Струга Трим Лум заврши без голови, домашниот тим беше поуспешен при изведување пенали и победи со 4-3. Јанков успеа да одбрани пенал, Работнички поведе и со 0-2 во серијата, но потоа на сцена стапи Урош Ѓуриќ, голманот на Струга Трим Лум кој успеа да го извече тимот и да обезбеди пласман понатаму за стружани.

Во регуларниот тек од мечот се водеше голема битка, Работнички имаше неколку шанси, најдобрата од слободен удар, но Ѓуриќ не дозволи да биде изненаден.