shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Велазерими – Работнички 0-4

Велазерими – Работнички 0-4

Преглед

Работнички се пласира во осминафиналето на Купот на Македонија со убедлив триумф (0-4) против Велазерими во Кичево. Тимот на Александар Влахо беше доминантен во текот на целиот натпревар и заслужено стигна до победа.

Работнички поведе во 38.минута, со голот на Драган Стојков и имаше минимална предност на полувремето. Во вториот дел „романтичарите“ го потврдија триумфот уште со три гола.

Бошко Паповиќ во 53.минута зголеми на 0-2, а три минути подоцна Љавдрим Фазлиу постигна и трет гол за Работнички. Давид Тошевски во 84.минута го постави конечниот епилог на овој меч, трасирајќи го патот на Работнички во осминафиналето на Купот на Македонија.