shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички – Струга Трим Лум

Работнички – Струга Трим Лум

-

Работнички

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

Струга Трим Лум

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

На кратко

Работнички ремизираше (1-1) со Струга Трим Лум на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари во шестото коло од Првата фудбалска лига. По ова реми, тимот на Ратко Достаниќ има девет бода и во моментот се наоѓа на петтата позиција на табелата.

По многу борба и жестока пресметка, Работнички и Струга ТЛ ги поделија бодовите. Во 33.минута, Зука се закани од слободен удар, но шутираше над голот. До крајот на првиот дел, Цветаноски се закани кон голот на Јанков.

Голманот на Работнички имаше одлична интервенција во 60.минута, кога успеа да ја спаси мрежата по шутот на Цветаноски. Струга Трим Лум поведе во 78.минута.

Нијас Лена од десната страна го пронајде Дејан Цветановски во петерецот, а тој знаеше како да ја смести во мрежата на Јанков. Сепак, во финишот, Работнички успеа да израмни со голот на Милош Тошески.

Во 86.минута, по нафрлувањето од десната страна, Максимов шутираше со глава, топката дојде до Тошески, а тој ја погоди мрежата на гостите.

РАБОТНИЧКИ – СТРУГА ТРИМ ЛУМ 1-1 (0-0)

Стадион „Борис Трајковски“ во Маџари. Судија: Марјан Гоцевски (Струмица). Стрелци: Тошески 86′ (Работнички), Цветановски 78′ (Струга ТЛ). Ж. картони: Трајковиќ, Силјановски, Пецов, Тошески, Максимов (Работнички), Цаке (Струга ТЛ).

РАБОТНИЧКИ: Јанков, Силјановски, Трајковиќ, Ѓорѓевиќ, Зука, Пецов, Стојков, Тодоровски (63′ Чумиќ), Муарем (63′ Тошески), Петковски (75′ Шаркоски), Ѓурѓевиќ (75′ Максимов).

СТРУГА ТРИМ ЛУМ: Ѓуриќ, Ристевски, Шеји, Цаке, Мециновиќ, Касами, Миленкоски (46′ Лена), Таири, Шабани, Османи (90′ Јахја), Цветаноски (89′ Скендери).