ФК Работнички » Момчило Рашо
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Момчило Рашо

27 Централен дефанзивец

Националност :Црна Гора
Дата на раѓање : 06.02.1997
Висина :185cm
Тежина :74kg

  • Централен дефанзивецПозиција
  • НАТПРЕВАРИ
  • ВКУПНО МИНУТИ
  • /СТАРТЕР
  • /Голови
  • /АСИСТЕНЦИИ