ФК Работнички » Суад Сахити
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Суад Сахити

7 Десно Крило

Националност :Албанец
Дата на раѓање :06.02.1995
Висина :179cm
Тежина :73kg

    sahiti-vnatre

  • СрединаПозиција
  • 5НАТПРЕВАРИ
  • 229ВКУПНО МИНУТИ
  • 3СТАРТЕР
  • /Голови
  • /АСИСТЕНЦИИ

 

_MG_8770_MG_9368_MG_8843Sahiti