ФК Работнички » Себастијан Херера
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Себастијан Херера

6 Централен дефанзивец

Националност :Колумбија
Дата на раѓање :23.01.1995
Висина :178cm
Тежина :73kg

    herera-vnatre

  • Централен дефанзивецПозиција
  • 6НАТПРЕВАРИ
  • 402ВКУПНО МИНУТИ
  • 5СТАРТЕР
  • /Голови
  • /АСИСТЕНЦИИ

 

HereraHereraRabotnicki - Mladost CD 555Rabotnicki - Mladost CD 2