ФК Работнички » Ристо Јанков
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Ристо Јанков

12 Голман

Националност :Македонец
Дата на раѓање :05.09.1998
Висина :190cm
Тежина :92kg

  • ГолманПозиција
  • /НАТПРЕВАРИ
  • /ВКУПНО МИНУТИ
  • /СТАРТЕР
  • /Голови
  • /АСИСТЕНЦИИ