ФК Работнички » Ванче Шиков
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Ванче Шиков

/ Централен дефанзивец

Националност :Македонец
Дата на раѓање :19.07.1985
Висина :191 cm
Тежина :88 kg

  • Централен дефанзивецПозиција
  • НАТПРЕВАРИ
  • ВКУПНО МИНУТИ
  • СТАРТЕР
  • Голови
  • АСИСТЕНЦИИ