ФК Работнички » Леон Најдовски
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Леон Најдовски

2 Централен дефанзивец

Националност :Македонец
Дата на раѓање :17.10.1994
Висина :186cm
Тежина :78kg

    najdovski-vnatre

  • Централен дефанзивецПозиција
  • 3НАТПРЕВАРИ
  • 209ВКУПНО МИНУТИ
  • 1СТАРТЕР
  • /Голови
  • /АСИСТЕНЦИИ

 

 

_MG_0977Leon Najdovski