ФК Работнички » Кире Маркоски
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Кире Маркоски

15 лево крило

Националност :Македонец
Дата на раѓање :20.02.1995
Висина :180cm
Тежина :78kg

    markovski-vnatre

  • лево крилоПозиција
  • 11НАТПРЕВАРИ
  • 921ВКУПНО МИНУТИ
  • 10СТАРТЕР
  • /Голови
  • 2АСИСТЕНЦИИ

_MG_2573_MG_2530_MG_1375