ФК Работнички » Емир Сахити
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Емир Сахити

16 напаѓач

Националност :Албанец
Дата на раѓање :29.11.1998
Висина :174cm
Тежина :65kg

    saxiti-vnatre

  • напаѓачПозиција
  • 3НАТПРЕВАРИ
  • 134ВКУПНО МИНУТИ
  • 2СТАРТЕР
  • /Голови
  • /АСИСТЕНЦИИ