ФК Работнички » Емил Вијачки
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Емил Вијачки

55 одбрана

Националност :Бугарин
Дата на раѓање :18.05.1990
Висина :192 cm
Тежина :86 kg

  • одбранаПозиција
  • НАТПРЕВАРИ
  • ВКУПНО МИНУТИ
  • СТАРТЕР
  • Голови
  • АСИСТЕНЦИИ