ФК Работнички » Даниел Божиновски
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Даниел Божиновски

1 Голман

Националност :Македонец
Дата на раѓање :08.07.1989
Висина :184cm
Тежина :79kg

  • ГолманПозиција
  • 12НАТПРЕВАРИ
  • 1080ВКУПНО МИНУТИ
  • 12СТАРТЕР
  • /Голови
  • /АСИСТЕНЦИИ

Биографија

Пиши некој текст за биографија

_MG_2526_MG_2579jelgava - rabotnicki 2