ФК Работнички » Александер Борха Кордоба
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Александер Борха Кордоба

3 Централен дефанзивец

Националност :Кенија
Дата на раѓање :25.10.1998
Висина :180cm
Тежина :68kg

    kordoba-vnatre

  • Централен дефанзивецПозиција
  • /НАТПРЕВАРИ
  • /ВКУПНО МИНУТИ
  • /СТАРТЕР
  • /Голови
  • /АСИСТЕНЦИИ