ФК Работнички » Стојанчо Велинов
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Стојанчо Велинов

11 напаѓач

Националност :Македонец
Дата на раѓање :03.09.1989
Висина :171
Тежина :68
  • напаѓачПозиција
  • НАТПРЕВАРИ
  • ВКУПНО МИНУТИ
  • СТАРТЕР
  • Голови
  • АСИСТЕНЦИИ