ФК Работнички » Стефан Симоновски
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Стефан Симоновски

4 одбрана

Националност :Македонец
Дата на раѓање :29.08.2000
Висина :176
Тежина :67

  • централен дефанзивецПозиција
  • НАТПРЕВАРИ
  • ВКУПНО МИНУТИ
  • СТАРТЕР
  • Голови
  • АСИСТЕНЦИИ