ФК Работнички » Ебрима Баџије
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Ебрима Баџије

88 напад

Националност :Гамбија
Дата на раѓање :09.01.2000
Висина :177
Тежина :69

  • нападПозиција
  • НАТПРЕВАРИ
  • ВКУПНО МИНУТИ
  • СТАРТЕР
  • Голови
  • АСИСТЕНЦИИ