ФК Работнички » Дин Аломеровиќ
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Дин Аломеровиќ

18 одбрана

Националност :Македонец
Дата на раѓање :29.06.1997
Висина :174
Тежина :70
  • лев бекПозиција
  • НАТПРЕВАРИ
  • ВКУПНО МИНУТИ
  • СТАРТЕР
  • Голови
  • АСИСТЕНЦИИ