ФК Работнички » Бојан Ѓоргиевски
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Бојан Ѓоргиевски

26 одбрана

Националност :Македонец
Дата на раѓање :25.01.1992
Висина :172
Тежина :61

  • десен бекПозиција
  • НАТПРЕВАРИ
  • ВКУПНО МИНУТИ
  • СТАРТЕР
  • Голови
  • АСИСТЕНЦИИ