shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Вести

Трет триумф во Словенија: Работнички подобар од хрватскиот прволигаш Сплит (2-1)

Фудбалерите на Работнички дојдоа и до третата победа на третиот пријателски натпревар за време на своите подготовки во Словенија.„Романтичарите“ денеска славеа против хрватскиот прволигаш Сплит...
Read More

Кире Ристевски, една година во Работнички

Македонскиот репрезентативец Кире Ристевски денеска и официјално потпиша едногодишен договор со Работнички. 24-годишниот дефанзивец веднаш се приклучува на нашиот тим. „Ги финализиравме преговорите со Ристевски...
Read More