shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

И Бразилецот Серџо Антонио засилување за новата сезона

Бразилецот Серџо Антонио Да Луз Жуниор е најновото засилување на Работнички за новата сезона.

Со 23-годишниот напаѓач кој доаѓа од редовите на албанскиот Скендербег е потпиша едногодишен договор, со можност за продолжување на истиот на уште една година.

„Среќен сум што доаѓам во клуб како Работнички за кого знам дека е еден од најдобрите во Македонија. Верувам дека ќе може да му помогнам на тимот оваа сезона да дојде до своите цели“ – рече Жуниор по промоцијата во новиот дрес.

Серџо Антониот потекнува од фудбалската школа на Бело Хоризонте, од каде потоа се сели на европскиот континент.