shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички по стартот со Ренова, го очекуваат дуели со Пелистер, Вардар, Шкупи, Шкендија…

Работнички ќе ја пречека Ренова во првото коло од новата натпреварувачка сезона 2017/18 во Првата фудбалска лига на Македонија. Потоа нашиот тим ќе му гостува на Пелистер, а во третото коло следи соседското дерби со Вардар.

Познат е комплетниот распоред за есенскиот дел од првенството во Првата лига…