shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Динамо Минск во широкото друштво европски пријатели на Работнички

Настапите во Европа носат нови пријатели за Работнички. Во широкото друштво влезе и белорускиот клуб Динамо Минск, со кого нашиот клуб денеска ќе го игра реванш натпреварот од второто квалификациско коло во Лигата на Европа.

Надвор од теренот пријателството се развива, а на спортскиот мегдан нека победи подобриот.