shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички во црвена комбинација на денешниот меч со Динамо Минск

Работнички денеска, со почеток во 17 часот, го игра реванш натпреварот против Динамо Минск, во рамките на второто квалификациско коло од Лигата на Европа. Во пресрет на дуелот, одредени се и дресовите со кои ќе настапуваат двете екипи.

Избраниците на Виктор Треневски ќе играат во црвена комбинација дресови, додека домаќинот Динамо Минск ќе настапи во бела варијанта.

Првиот натпревар во Скопје, заврши со резултат 1-1.