shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Стојанче Стојанов ќе го суди мечот Работнички – Македонија ЃП

Работнички утре, со почеток во 16 часот, ќе одигра натпреварот против Македонија ЃП во рамките на 28.коло во Првата фудбалска лига. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Дуелот ќе го суди Стојанче Стојанов (Штип), а ќе му помагаат Никола Караколев (Штип) и Ристо Ѓорѓиев (Штип). Четврти судија ќе биде Зоранчо Темелков (Кавадарци).

За делегат на натпреварот е одреден Марјан Пишмановски (Битола), а контролор на судењето ќе биде Марјан Ристески (Кичево).