shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Христос Воскресна…Честит Велигден!

Фудбалскиот клуб Работнички во име на сите свои членови, Ви го честита големиот христијански празник Велигден. Нека Христовото воскресение донесе многу здравје, радост, среќа, и благосостојба…Честит Велигден!

ХРИСТОС ВОСКРЕСНА!

НАВИСТИНА ВОСКРЕСНА!

Да го празнуваме животот денес.
Да го воскреснеме Исус во нашите срца.
Да ги отвориме душите за љубов и радост.