shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Шиков, Трајчевски, Шишковски, Елмас…дел од репрезентативните победи

Фудбалерите на Работнички имаа активни настапи за македонските рептезентативни селекции во денешните победи на пријателските натпревари. Младата репрезентација до 21 година ја совлада Бугарија со 1-0, а во тимот на Благоја Милевски во второто полувреме настапија Дамјан Шишковски и Елиф Елмас.

siskovski-i-elmas

Во А – репрезентацијата на Македонија, која беше убедлива против Белорусија и победи со 3-0, настапија Ванче Шиков и Душко Трајчевски. На клупата како асистент на селекторот Ангеловски беше и Милан Илиевски, првиот соработник на Виктор Треневски.

sikov-i-ibraimi

Од утре тимот на Работнички се комплетира во пресрет на неделното дерби со Вардар.