shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Елиф Елмас стрелец за Македонија на пријателскиот меч со Црна Гора

Фудбалерот на Работнички, Елиф Елмас, беше стрелец на првиот гол за фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година, на денешниот пријателски натпревар против Црна Гора (2-0). Елмас во 31.минута изведе вистинска бравура, откако доби топка од Дориан Бабунски. Тој на одличен начин се ослободи од противничките фудбалери и го погоди противничкиот гол.

На овој пријателски натпревар во второто полувреме шанса доби уште еден фудбалер на Работнички, Бенјамин Демир.