shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Победува и управата на Работнички: Триумф над Алтин Асир на ‘мали голчиња’

Работнички се подготвува за пролетниот дел од сезоната во Анталија, тимот игра пријателски натпревари и ја ‘кова’ формата за шампионатот, но и раководството игра мечеви на ‘мали голчиња’ против соодветни ривали. Управата на Работнички, засилена со стручниот штаб, оствари убедлива победа во мал фудбал (5 на 5 играчи) против раководството и стручниот штаб на Алтин Асир од Туркменистан со 7-2.

rabotnicki uprava 1

Најдобар поединец секако беше шефот на стручниот штаб Виктор Треневски, кој постигна пет гола. По еден погодок постигнаа и Марјанчо Андревски и Милан Илиевски.