shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Потпишан двегодишен договор со Црногорецот Момчило Рашо

Работнички ги засили своите редови за новата сезона со 19-годишниот црногорски интернационалец Момчило Рашо, кој доаѓа од екипата на ФК Дечиќ.

Раководството на клубот се договори за двегодишна идна соработка со Рашо кој ќе ја засили дефанзивната линија на тимот.

„Работнички продолжува со ангажман на млади фудбалери, сега дополнително засилувајќи ја одбранбената линија за новата сезона со црногорскиот интернационалец. Задоволни сме од стартот на новата сезона во домашниот шампионат, но секако и со новите ангажмани размислуваме околу зголемувањето на конкуренцијата во тимот за престојното првенство“ – истакна по промоцијата на новиот фудбалер, спортскиот директор на Работнички, Иван Поповски.

Momcilo Raso 2