shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

ПМФЛ – 3. коло: РАБОТНИЧКИ – РЕНОВА (1-0)

Нема запирање во победничкиот од на нашиот тим на стартот од новата сезона. Новата победа, сега против Ренова, го донесе Работнички сам на врвот од табелата, предводник на почетокот од годинашното натпреварување во Првата македонска фудбалска лига. Против Ренова се славеше со 1-0, но согласно играта можеше да биде и далеку поубедливо, на крајот, за сосема заслужено славје.

1-IMG_41631-IMG_41681-IMG_41731-IMG_41821-IMG_42101-IMG_42351-IMG_43251-IMG_43561-IMG_43901-IMG_44021-IMG_44451-IMG_45451-IMG_45661-IMG_46121-IMG_46331-IMG_46421-IMG_4644