shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Познат е комплетниот распоред: Со Македонија ЃП и со Шкупи на гости, потоа дома со Ренова…

Фудбалската федерација на Македонија го објави комплетниот распоред на натпреварите од Првата македонска фудбалска лига за претстојната сезона 2016/17. Работнички стартува со два натпревари на гостински терен, во првото коло (7. август) против Македонија ЃП во Ѓорче Петров, а седум дена подоцна против Шкупи на Чаир. Во третото коло, кое ќе се игра на 21 август, Работнички ќе биде домаќин на Ренова, на арената „Филип Втори“.

Во шестото коло (18.септември), Работнички ќе му гостува на актуелниот шампион Вардар, а во седмото коло (25.септември) ќе го пречека актуелниот освојувач на Купот, Шкендија.

Еве го комплетниот распоред на натпреварите од Првата лига во есенскиот дел од шампионатот.

raspored prva liga 2016