shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички е секогаш домаќин за пример: Пречек на ниво за гостите (ФОТО)

Работнички секогаш се труди да биде домаќин за пример, кога е во прашање приемот на гостинските екипи и на официјалните лица од УЕФА. Со тоа достојно се презентира клубот на меѓународна сцена и се градат нови пријателства, но и се остава добар впечаток за македонскиот фудбал.

vecera 1

Вечерва, во пресрет на утрешниот меч, раководството на Работнички имаше пријатна вечера со гостите од фудбалскиот клуб Будуќност и од УЕФА. Пријателството е отпочнато и се надеваме дека ќе трае долго, како и со сите претходни ривали на фудбалскиот терен, но кои потоа останале големи пријатели на нашиот клуб.