shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Ветераните на Работнички одиграа меч против Наша Крила (Србија)

Ветераните на ФК Работнички продолжуваат со своите активности, и во таа насока денеска на игралиштето во нашиот тренинг центар беше одигран пријателски натпревар со тимот на ФК Наша Крила, Белотинци (Србија). Дуелот заврши 2-2, а стрелци на головите за ветераните на Работнички беа Георгиевски и Нешовски.

Мечот го судеше истакнатиот фудбалски судија од времето на поранешна Југославија, Гоце Попев, а за ФК Работнички играа: Димовски, Ингилизов, Сајковски, З.Јовановски, Андревски, Љушев, Јанакиевски, Георгиевски, Лазаров, Станковски, Нешовски, Петковски, Смилковски.