shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

„Филип Втори“ недостапен, Работнички – Вардар в сабота во Велес

ФК Работнички во текот на денешниот ден доби известување од арената „Филип Втори“ дека поради преголема експлоатација на теренот во досегашниот тек од сезоната, нашиот најголем стадион нема да биде достапен за натпреварите на Вардар и на Работнички до крајот на есенскиот дел од шампионатот.

Поради тоа, Работнички е приморан да донесе одлука да биде домаќин на друг стадион, а со оглед на доброто искуство од куп-мечот против Силекс, нашиот избор е стадионот во Велес.

Натпреварот од 17.коло меѓу Работнички и Вардар ќе се одигра в сабота, со почеток во 13 часот, на стадионот во Велес.