shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Торта за Маца, за првиот гол сезонава (ФОТО)

Марјан Алтипармаковски долго се обидуваше да се запише во листата на стрелците оваа сезона, а „малерот“ го скрши на вчерашниот натпревар против Шкупи. Со неговиот гол Работнички стигна до реми (1-1), а денеска доби и торта од тренерот Игор Ангеловски. Затоа што конечно ја урна бариерата, за да продолжат головите, да влезе во серија…

torta maca 2