shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Идентично реми со Шкупи и на вториот меѓусебен меч сезонава (видео)

Како и на првиот меѓусебен натпревар во сезонава, Работнички и Шкупи повторно со идентични 1-1 ги поделија бодовите и на дуелот од 15. коло во Првата македонска фудбалска лига на „Филип Втори“.

Комплетните возбудувања на мечот се случија во последните минути. Шкупи со голот на Исени во 89. минута дојде до предност, а израмни Марјан Алтипармаковски во 90. минута.