shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Оптимизам пред дуелот со Трабзонспор (ФОТО)

Работнички вечерва го одржа последниот тренинг пред утрешниот прв дуел со турскиот клуб Трабзонспор, во рамките на третото квалификациско коло од Лигата на Европа. Иако против себе ќе имаат голем ривал, сепак, избраниците на Игор Ангеловски, се оптимистички расположени.

rabotnicki trening pred trabzon 5
Нашиот стратег смета дека Работнички може многу да добие од овој двомеч.

„Работнички може многу да добие од овој двомеч. Нема страв, одиме храбро, Работнички е навикнат да игра против големи тимови во Европа. Секако дека Трабзон е фаворит, го респектираме максимално, но и посакуваме позитивен резултат“, вели, Игор Ангеловски.