shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Продолжена соработката со Арменд Алими

Искусниот фудбалер за врска Арменд Алими и во вториот дел од сезоната останува дел од ФК Работнички. По денешната средба со раководството на клубот тој го продолжи договорот до крајот на шампионатот.

Алими од утре ќе се приклучи на подготовките на тимот во Охрид.

Работнички утре го очекува пријателски натпревар со второлигашот Охрид, а на 6.февруари ќе има тест и против Воска Спорт.