shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Стојан Трпчевски ќе го суди мечот Работнички – Шкупи в недела

Работнички в недела на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари ќе биде домаќин на Шкупи. Натпреварот е закажан за 13 часот, а одредени се и официјалните лица.

Главен судија на мечот ќе биде Стојанче Трпчевски од Кавадарци, а ќе му помагаат Драган Трпчевски и Душко Панов. Четврти судија е Стојанче Стојанов од Штип.

За делегат на натпреварот е одреден Тони Шалев од Кавадарци, а контролор на судењето ќе биде Делчо Јакимовски од Скопје.