shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Филип Бошковски потпиша за Работнички

Филип Бошковски е ново засилување за Работнички. Тој доаѓа од Пелистер и ќе ја засили конкуренцијата во одбраната на тимот на Љупчо Марковски.

Бошковски е десен бек, по потреба може да одговори и на левата странична позиција. Тој има 21 година и досегашниот тек од кариерата го мина во редовите на Пелистер.