shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Иво Јанакиевски, ново засилување за Работнички

Работнички потпиша договор со фудбалерот за врска Иво Јанакиевски. Тој доаѓа од ФК Скопје и ќе го засили тимот на Љупчо Марковски во претстојната сезона. Треба да претставува одлична аквизиција за офанзивниот дел од составот.

Јанакиевски имаше одлична сезона во дресот на ФК Скопје, а претходно во кариерата има настапувано и за Македонија ЃП, Борец, Љубанци, Тиквеш, Металург, Тетекс, Силекс и за Скопје.

Иво Јанакиевски од самиот старт се приклучи на подготовките на Работнички.