shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Димитар Пилешков ќе го суди мечот Македонија ЃП – Работнички

Работнички утре, со почеток во 16 часот, ќе гостува во Ѓорче Петров и ќе го одигра натпреварот против Македонија ЃП од 28. коло во Првата фудбалска лига. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Димитар Пилешков од Штип, а ќе му помагаат Ристо Ѓорѓиев и Кристијан Џонов. Четврти судија е Стојанче Стојанов од Штип.

За делегат на натпреварот е одреден Берат Исмаили од Гостивар, а контролор на судењето ќе биде Ванчо Костенчев од Скопје.