shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Александар Грујоски ќе го суди мечот Шкендија – Работнички

Работнички во 11. коло од Првата фудбалска лига в недела (14 часот) ќе гостува во Тетово и ќе ги одмери силите со Шкендија. Познати се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Александар Грујоски, а ќе му помагаат Куштрим Лика и Зоран Јанкуловски. Четврти судија е Марјан Дејаноски (сите од Кичево).

За делегат на натпреварот е одреден Милорад Тренчевски од Куманово, а контролор на судењето ќе биде Делчо Јакимовски.